Jeigu esate teisininkas, puikiai žinote, kokių asmeninių savybių reikia tokiam darbui dirbti. Viena iš tokių įmonių juridicon.lt galėtų papasakoti, kas iš tiesų yra teisininkas. Kaip ir bet kuris kitas žmogus, dirbantis juristikos sistemoje. Advokatai yra žmonės, turintys tam tikrą savybių rinkinį, prokurorai paprastai jau būna kitokios charakteristikos. Jeigu jums būna reikalinga teisinės paslaugos Vilniuje, jūs paprastai nemąstote apie tai, koks yra charakteris vieno ar kito advokato, teisininko. Tiesiog dažniausiai susitariate dėl paslaugų ir jas gaunate. Vienas teisininkas sutiko pakomentuoti, kokios savybės iš tiesų būtinos teisininkams.
Loginis mąstymas
Viena iš pagrindinių savybių – loginis mąstymas. Reikia labai gerai mokėti atskirti objektyvumą nuo subjektyvumo, taip pat gebėti atskirti, kur yra faktai, kur jų iškraipymas. Lygiai taip pat svarbu yra ir mokėti tiksliai išdėstyti savo argumentus, o tam būtina logika. Žinoma, kiekvienas žmogus kažkiek turi šių savybių, tačiau teisininkui jos tokios pat svarbios kaip ir matematikui. Galų gale, narpliojant bylas, ieškant tiesos ir teisės, teisingumo, būtina turėti tą logikos jausmą, nes kitaip nepavyks įvykių sudėlioti į tinkamą grandinę.
Retorika
Jeigu teisininkas dirba ne tik su popieriais, bet ir kažką atstovauja teisme, būtina gera retorika. Tai dalykas, kurį turi būti tobulai įvaldę advokatai. Teisininko, mokančio gerai kalbėti, labai laukia visos bylos. Tokie teisininkai turi ir įgimtą bei išvystytą charizmą, be kurios jiems galbūt nepavyktų taip gerai įtikinti savo argumentais. Tačiau, kadangi jie sugeba ne tik išdėlioti faktus, bet ir apeliuoti į jausmus ir kitus dalykus, tuomet galima sakyti, kad bylą gali būti laimėti lengviau.
Atmintis
Kol mokaisi, studijuoji teisę, reikia prisiminti labai daug įstatymų. Tos taisyklės ir įstatymai, yra tarsi miškas, per kurį turi lakstyti, išvengiant medžių. Tos taisyklės tarsi medžiai, jeigu jų nematysi, atsitrenksi, nerasi kelio. Tam, kad galėtum keliauti, turi nuolat žinoti taisykles. Taigi, tam, kad būtum geras teisininkas, turi žinoti įstatymus, arba bent jųpagrindinę logiką. Tik tada tarp jų galėsi surasti tiesą ir visas situacijas perleisti per tą teisės ir įstatymų filtrą. Tikslumas yra būtinas, o mokant tam tikrus dalykus mintinai, sutaupoma labai daug laiko. Taigi, teisininkui kaip ir medicinos studentui reikia labai daug nuobodžios bei sausos informacijos mokėti mintinai. Jeigu žmogus neturi geros atminties, tai jis visų pirma net nesugebės studijuoti tokio dalyko kaip teisė.