Taupymas skalbiant, tai ir skalbimo priemonių taupymas, ir elektros energijos, ir užtikrinimas, kad skalbimo mašinų remontas Vilniuje bus reikalingas rečiau, nes jūs atsargiai naudositės skalbimo mašina. Skalbiame ir taupome – tokia ideologija tegul lydi jus, ir su skalbimu turėsite mažiau problemų. Kaip taupyti skalbiant.
Ne visada būtina virti vandenį
Kai kuriuos rūbus ar tekstilės gaminius tikrai verta skalbti tik karštame vandenyje, nes taip geriau išsiskalbia bei nužudomos įvairios kenksmingos bakterijos. Bet yra ir tokių rūbų, gaminių, kuriuos mes visai be reikalo metame į tą patį kubilą, kuriame kunkuliuoja ir tie kiti skalbiniai 90 laipsnių ar 60 laipsnių temperatūroje. Kai kurie rūbai nebūtinai turi būti skalbiami taip karštai. Juk vandens kaitinimas – labai daug energijos reikalaujantis procesas. Taigi, skalbdami sutaupysite, jeigu rūbus, kuriuos galima skalbti žemesnėje temperatūroje, skalbsite tokioje. Tereiks tik daugiau pasistengti rūšiuojant skalbinius ir turėti daugiau kantrybės.
Neskalbkite pustuštės skalbimo mašinos
Ar įdėsite tik porą kojinių į būgną, ar prikimšite jį pilną – vis tiek vienodai reikės ir vandens, ir elektros, ir skalbimo miltelių. Dėl to visada įpilkite visko tiek, kiek reikia, o skalbkite pilną skalbimo mašiną. Iš anksto rūšiuokite rūbus ir tekstilę. Kai susikaups pilna krūva kažkokių skalbinių (tų, kuriuos skalbsite tam tikroje temperatūroje, baltų, raudonų, spalvotų ir kt.), tik tada junkit skalbyklę. Jeigu gyvenate ne vieni, organizuokite masinius skalbimus, kada galima būtų visiems drauge skalbti savo rūbus.
Taupykite elektrą
Kai kurie žmonės turi naktinį elektros režimą. Jeigu tokį turite, daug energijos reikalaujančius darbus atlikite naktį. Pavyzdžiui, skalbimus. Skalbkite naktį, paskui išdžiaustykite, ta per naktį viskas ir nemažai pradžius. Jeigu skalbiate vasaros metu, išdžiaustykite giedrą naktį lauke. Ryte skalbiniai jau bus beveik išdžiuvę, nes rytas iš tiesų išaušta anksčiau, negu jūs galvojate. Taip pat elektros taupymui prisideda ir prietaisų atnaujinimas ar remontas. Kartai skalbimo mašina visai be pagrindo ryja daug elektros. Galite su tuo kovoti nusipirkdami tikrai taupią skalbimo mašiną arba tiesiog pataisydami senąją taip, kad energijos suvartojimas būtų optimizuotas.
Nereikia pilti per daug miltelių
Kartais, kai skalbiame purvinus rūbus, galvojame, kad reikia pripilti daugiau miltelių ir geriau išsiskalbs. Bet taip nėra. Jų pilti visada reikia tiek pat. O jeigu norite, kad geriau išsiskalbtų, jau verčiau prieš skalbiant skalbinius pamirkykite šiltame vandenyje.