Kai visi esame aprūpinti visuomenei bendra elektra, atrodytų, kam gi reikalingi atskiri, individualūs elektros generatoriai? Ir visgi, pasirodo, yra nemažai žmonių bei įmonių, kurie turi šiuos prietaisus bei su jais jaučiasi gana saugūs. Saugumas tampa pagrindiniu varikliu, dėl kurio žmonėms kartais prireikia elektros generatorių namuose ar įmonėje.
Jei staiga dingtų elektra
Galbūt prisimenate tuos kartus, kai Saulės magnetinis laukas buvo itin intensyvus ir visa Žemė rengėsi galbūt priimti netikėtai į mus spjautus Saulės žybsnius. Tada elektros generatoriai ne vienam mūsų planetos gyventojui ėmė įkyrių minčių pavidalu lįsti į galvas. Juk su tokiu daiktu galima būtų išgyventi. Būtų galima ir įmanoma su juo pasigaminti elektros, kai jos nebebus. Dėl didelio elektromagnetinių spindulių kiekio būtų sutrikdytos įprastos elektros gaminimo jėgainės ir visi gyventojai liktų be energijos. Gal ir romantiška kaime kelias dienas pagyventi be elektros, o tik įsijungus žvakę, visiems susėdus aplink stalą ir kalbantis apie kažką, apie ką šiais laikais niekas nebesikalba, nes tuo metu verčiau sėdi feisbuke. Gal tai ir būtų įdomu. Tačiau toks staigus atsijungimas nuo elektros staiga visoje Žemėje sustabdytų pramonę. Ištirptų visi šaldytuvai, mirtų visi prie aparatų prijungti ligoniai ir tie, kuriems reikės medicininės pagalbos ateityje, išnyktų ryšio priemonės ir mes nebegalėtume paskambinti giminėm paklausti, ar jiems viskas gerai. Gal dėl chaoso atsirastų nusikalstamumas ir visa Žemė paskęstų ne tik fizinėje, bet ir moralinėje tamsoje. Vyktų dalykai kaip iš filmų, tik filmuoti jų nebūtų kaip, nes kameros neveiktų. Būtent tada, tokiose situacijos, ir praverčia elektros generatoriai. Juos sumanūs įmonių vadovai įsigyja ir turi. Paprastai paskaičiuojama, kiek reikia tokių prietaisų, kad būtų galima sugeneruoti pakankamai elektros, reikalingos įmonės darbui išlaikyti. Tad jeigu staiga dingtų elektra, nereikėtų dėl to jaudintis. Panašiai mąsto ir kai kurie gyventojai, linkę ruoštis ir įvairioms pasaulio galo tikimybėms.
Skaičiuoja arba smalsauja
Galima numanyti, kad kai kam generuoti elektrą patiems gali norėtis tiesiog iš smalsumo. Taip pat kažkas gali eksperimentuoti ir bandyti pasigaminti pats, nes taip neva būtų pigiau. Žinoma, kad visada buvo ir bus žmonių, kurie domisi fizika, energijos virsmais, kartais gamina patys iš celofano aitvarus ar net garo mašinas. Tokie išradėjų tipo žmonės gali leisti sau turėti ir elektros generatorių bei jį pajungti savo tolimesniems išradimams. Juk niekas neuždraus. Jeigu nori kažką tokio kurti, tai ir kuri, tai ir generuoji energiją.