Ne kartą filmuose turbūt ir jums teko regėti tą mistišką dramatišką vaizdą, kaip įsisiautėję, pikti žmonės iš visų jėgų meta lekstes vieni į kitus. Toks vaizdas plačiai eskaluojamas kine, taip pat jis naudojamas ir reklamoje, dažnai – socialinėje reklamoje. Tačiau ar tikrai tai yra ir vaizdas, kurį galime pamatyti realybėje?
Kodėl tai tiesa
Galima pagalvoti, kad tiesos tame yra, nes lekstes tikrai patogu mesti. Jos tarsi sukurtos tokiam skrydžiui, žaviai besisukdamos. Juk analogai yra ir mėtymui skirtos plastikinės lėkštės, su kuriomis mėgsta dažnai šeimininkai žaisti lauke. Taip pat metama lėkštė sudūžta, o tai suteikia didžiulį draminį efektą, tarsi šaunant į orą. Mesti stiklinę pavojingiau – labai daug mažų ir aštrių stiklo šukių gali labai greitai sužaloti visus konflikto dalyvius. Tuo tarpu metamos lekstes yra keramikinės, tad jos dūžta dideliais gabalais, tiesiog išsitaško į visas puses, ir nėra tokios aštrios, taip nesužeidžia. Juolab, jeigu konfliktas kyla ten, kur tų lėkščių yra. Įsivaizduokime, kad virtuvėje žmonės gali būdami buitinėje aplinkoje daugiau kalbėti apie buitį, todėl ir susipykti. O jeigu dar prie vakarienės stalo… Taip pat lėkščių daužymas kine vaizduojamas ir restoranuose. Tokie kadrai labai kinematografiški. Pavaizduojama drama, kuri nelieka nepastebėta. Jeigu jūs, kaip kino žiūrovas, ir nepamatysite dramos taip stipriai, tai ją tikrai puikiai pajaus ir pamatys tie, kas buvo ekrane: restorane susipykus porai, visi svečiai nustoja valgyti, kiti taip ir laiko šakutę, prisidėję prie lūpų, kol pykstasi mūsų stebima pora, jie meta lėkštę, ši dūžta, ir štai viešumoje buvo iškelta tikra scena, jūs, kino žiūrovai, tuo taip pat patikite. Deja, gyvenime tokių scenų retai matome, nebent kokioje kaimo užeigoje vienas girtas erelis ima skleisti sparnus, bet paprastai net sudaužyti lėkštės jis gali nespėti.
Kodėl to nebūna
O kodėl realybėje visa tai nutinka rečiau nei gyvenime? Visų pirma – gaila lėkštės. Jeigu jas pirkote ne atsitiktines, o kruopščiai rinkotės gražiausias, jeigu mokėjote už jas savus pinigus, tai kam dabar daužyti? Visų antra – iš pykčio paprastai galima padaryti ir kitų dalykų, o ne tik daužyti lėkštes. Kine šis vaizdas tiek daug kartų vaizduotas, kad realybėje jis jau ima atrodyti kaip kino parodija, todėl mesta lėkštė konflikto metu gali sietis su parodija, o ne su realia pykčio išraiška.