Pastaruosius dešimt metų aš praktiškai neperku knygų (dirbau bibliotekoje, o aplink mane buvo jūra knygų). Ir per metus perskaitau 110–120 knygų. Ir dažniausiai tai ne elektroninės knygos. O aš namuose turiu daug knygų … (tai apskritai nepagydoma liga).
Stebėdamas knygų tinklaraštininkus, kurių kiekvienas turi vaizdo įrašą apie knygų pirkimą, aš taip pat noriu iš karto eiti ir ką nors nusipirkti.
Aš esu ekonomiškas žmogus, kai kurių teigimu, net godus. O dėl knygų, kad ir kaip jas myliu, man gaila pinigų. Bet aš neraginu jūsų nepirkti knygų. Jokiu atveju! Aš tik spėju (ir kviečiu jus į dialogą) šiuoje temoje.
Taigi, popierinės knygos. Jų pranašumai akivaizdūs. Tokią knygą malonu laikyti rankose, puslapių kvapas kartais tiesiog varo iš proto savo malonumu. Tai idealiai tinka tiems, kurie mėgsta daryti užrašus paraštėse (aš tai nepritariu, bet apskritai tai yra kiekvieno asmeninis reikalas. Prašau, ne bibliotekos knygoje). Kartais širdis tiesiog džiaugiasi būtent iš sąmonės, kad turi savo mėgstamos knygos egzempliorių. Apskritai, kas mėgsta skaityti, mane supras.
Tačiau daug minusų radau ir popierinėse knygose. Pirma, jei daug skaitai, tada sukaupi daug knygų. O kiek yra specialiai knygoms skirto kambario? Taip, kartais žmonės neturi kur dėti knygų spintos.
Jei vis tiek perkate knygas, bet neturite laiko jų skaityti, pagalvokite, kad išleisdami šiuos pinigus galėtumėte nusipirkti tai, ko jums reikia dabar. Jei nusipirkau knygas, perskaičiau bent 100 knygų per metus už 10 eurų. kiekvienas … knygoms būtų išleidęs net 1000 eurų. Tai labai didelė pinigų suma. Be to, šios knygos bute užimtų daug vietos. Žinoma, jei per metus perskaitote ne daugiau kaip 10 knygų, tai jums yra beprasmis taupymas. Juk 100 eurų nepasieks biudžeto taip stipriai kaip 1000-2000 eurų.
Linkiu, kad knygos būtų jums prieinamos ir kad joms būtų skirta vieta. Bet apskritai patariu lentynose palikti tik geriausias, jūsų nuomone, knygas.