Kartais vienoje ar kitoje medijoje galima pamatyti nuotraukas su pinigais: kai reklamuojami greitieji kreditai internetu, kai reklamuojami bankai, kai bauginama, kad be draudimo nieko neturėsite, ar kai pašiepiamos tam tikros žmonių savybės. Pinigų vaizdavimas gali tarnauti įvairiais tikslais. Panagrinėkime, kokios gali būti nuotraukos, kuriose vaizduojami pinigai.
Reklamuoja paskolas
Tiek pačios paskolos internetu, tiek refinansavimas nuolat yra reklamuojama įvairiose medijose. Tai tampa įprasta ir būtina, kadangi paskolas reikia pristatyti žmonėms. Greitųjų kreditų, bankų, skolintojų ir net skolintojų platformų Lietuvoje ne vienas ir ne du. O ką jau kalbėti apie visą pasaulį. Taigi, susidaro milžiniška tarpusavyje konkuruojanti rinka, kuriai, nori – nenori reikia viena prieš kitą nugalėti kažkokiu būdu. Tad tenka mojuoti reklamomis visur, kur tik įmanoma. Reklamos į mus virsta internete, jas matome spaudoje, televizijoje, viešose vietose mieste, taip pat regime jas ir ten, kur visiškai nesitikime pamatyti, pvz., viešajame tualete. Geriausias būdas reklamuoti paskolas ar su skolinimu susijusias paslaugas – komunikuoti vaizdais. O kas gali būti iškalbingesnio už pačių pinigų vaizdą? Tiesa, įdomu, kad labai didelė dalis tokias paslaugas reklamuojančių vaizdų visgi rodo žmones su doleriais, o ne su tos šalies valiuta.
Pašiepia socialinius skirtumus
Kitais atvejais pinigai nuotraukose ir piešiniuose dažnai tampa tik simboliu: valdžios simboliu, verslo simboliu, tačiau taip pat ir neigiamų jėgų, tokių kaip korupcijos, vagystės, apiplėšimo, korporacijos, išnaudojimo, tarptautinių konfliktų ir pan. Mat per pinigus yra pasidalijama įtaka, pinigai reiškia galią, o ne pačius pinigus savaime. Visgi tai patogus būdas pavaizduoti tai, ką norisi vaizduoti, kas atrodo svarbu, ir dėl to tokie socialiniai skirtumai pašiepti gali būti itin lengvai, būtent vaizduojant tą, ką suplanuota vaizduoti, į vaizdą įterpiant ir įvairias vizualines nuorodas, tokias kaip pinigai.
Reklamuoja investavimo būdus
Taip pat pinigai kaip simbolis tampa ir reklamose, kuriose norima pabrėžti kažkokio veiksmo ar pirkinio finansinė sėkmė. Tarkime, reklamuojami investavimo būdai – būtinai ten pamatysite ir sėkmę simbolizuojančio žmogaus su pinigų vėduokle rankoje vaizdelį. Taip pat pamatysite ir tokių reklamų, kur pinigai gal bus metami į kiaulę taupyklę. Dažniausiai tokia reklama kalbės apie kažkokią prekę ar paslaugą, gaunamą pigiau. Suprask, dėl to sutaupysi pinigų ir galėsi daugiau įmesti į taupyklę.
Iškalbingas simbolis naudojamas įvairiose medijose, nors patys pinigai kaip valiuta labai dažnai jau yra naudojami tik skaitmeniniu būdu.