Sinusų, esančių nosyje, gleivinės uždegimas arba kitaip – sinusitas – žinomas visiems ir visi nesunkiai gali pasakyti, kad tai daug sunkesnis negalavimas nei, pavyzdžiui, įprasta sloga, kuri pavarginusi sergantįjį tekančia nosimi ir patinimu, paprastai praeina per septynias ar dešimt dienų. Tuo tarpu sinusito atveju, mikrobai papuola į viršutinius kvėpavimo takus. Pastebėjus tokius simptomus kaip pūlingo sekreto tekėjimas iš nosies, karščiavimas, stiprus galvos skausmas kaktos ir akių srityje, kosulys, patinęs veidas, galima įtarti sinusitą. Sinusito negalima ignoruoti, kadangi jo negydant gali pasireikšti ganėtinai sunkios komplikacijos. Infekcija gali būti tokia stipri, kad gali būti suardomas kaulinis audinys ir kyla pavojus pūlingam sekretui patekti į smegenis. Nors tai nėra dažna komplikacija, bet visais atvejais negydant sinusito labai reali ir galinti baigtis pūlingu meningitu, voratinkliniu vadinamo smegenų dangalo uždegimu, kas gali nulemti regos sutrikimus, regėjimo praradimą ar net mirtį. Taigi, jeigu jums atrodo, kad jus kamuoja įprasta sloga, tačiau ši užsitęsė ilgiau nei dešimtį dienų, įvertinkite, ar turimas negalavimas yra ne sinusitinio pobūdžio. Be abejonės, tai geriausiai įvertinti gali gydytojas.
Kaip kovoti su sinusitu
Esant lengvesniai sinusito formai, kitaip tariant laiku gydant pirminius požymius, paprastai užtenka vaistinių preparatų. Sinusito diagnozė paremta rinoskopijos tyrimais bei rentgenograma, kurioje sinusito atveju pastebimi homogeniniai sinuso užtemimai. Ligos diagnozei nustatyti, kraujo tyrimai nėra būtini, nebent svarbu nustatyti šalutinius negalavimus. Paprastai liga gydoma antibiotikais, naudojant nosies lašus, gerinančius pratekėjimą, valant nosies kanalus plaunami pūliai. Jeigu liga tokia ūmi, kad medicininio gydymo nepakanka, tuomet reikalinga operacinė intervensija, kurios metu specialia adata pūliai šalinami tiesiai iš žandinio ančio vidinės sienelės. Northway medicinos centre, turinčiame didžiulią profesionalių ir kompetetingų gydytojų komandą, sinusito pūliams šalinti taikomas ir naujas metodas – neskausmingas ir nechirurginis gydymas, atsiurbiant sekretą. Išvengiant nosies ertmių pradūrimo ir chiurginės intervencijos, specialiu siurbliuku sekretas pašalinamas iš sinusų. Po to kai sinusitas išgydomas, žmogus turi nepamiršti savo kvėpavimo takų profilaktika rūpintis labiau nei seniau. Daugelis specialistų pataria ne tik stiprinti savo imuninę sistemą, bet aprūpinti savo organizmą natūraliomis gamtinėmis cheminėmis medžiagomis – enzimais, kurie yra atsakingi už žmogaus kvėpavimo takų, virškinimo, kraujo krešėjimo būklę. Enzimai nugesina infekcijas bei uždegimus, mažina audinių patinimą, skatina kraujotaką, audinių atsinaujinimą ir jų aprūpinimą deguonimi. Enziminė terapija dažnai naudojama gydyti kvėpavimo takų sutrikimams, todėl savo sveikatos profilaktikai šį terapinį metodą galėtų pritaikyti ir kovojantys su sinusitu. Taip pat patariama vartoti burnos probiotikus, užtikrinančius normalią kvėpavimo takų terpę. Galiausiai, jau turint patirties kovoje su sinusitu, svarbu vengti bendrauti su sergančiais žmonėmis ir skirti dėmesį dantų gydymo profilaktikai.
Irmos diagnozė
Irma iš Vilniaus sinusitu susirgo visai netikėtai. Tiesą sakant, rodos, įprasta sloga įtarimų nekėlė, tačiau nepaliaujamas galvos skausmas, pūlingas sekretas, patinusios zonos skruostų viršuje ir dvi savaitęs nesusilpnėjantys slogos simptomai privertė susirūpinti. Medicinos centre Nortway specialistai, atlikę reikiamas procedūras, Irmai diagnozavo ūminį sinusitą ir skyrė intensyvų kompleksinį gydymą. Vienas gydymo žingsnių buvo atlikta nesudėtinga, tačiau ypač efektyvi pūlingo sekreto išsiurbimo procedūra. Vėliau merginai buvo skirtas antibiotinis gydymas bei profilaktinis organizmo stiprinimas žoliniais, vaistiniais preparatais. „Niekada nemaniau, kad paprasta sloga gali tapti tokia varginanti ir nepakenčiama“- teigia mergina, besidžiaugdama, kad sinusitas buvo gerų specialistų laiku diagnozuotas ir taip užkirstas kelias sudėtingoms galimoms komplikacijoms. Svarbu nenumoti ranka net į ne itin nerimą keliančius požymius, nes sinusito išskirtinis bruožas – „slėpimasis“ po slogos kauke.